Відокремлений структурний підрозділ «Маріупольський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» – державний заклад фахової передвищої освіти Міністерства освіти і науки України.
1968 рік – День народження коледжу. Коледж створено колишнім Міністерством торгівлі УРСР, як Жданівський технікум радянської торгівлі. 09 вересня 1991 року – Жаданівський технікум радянської торгівлі наказом Міністерства торгівлі УРСР № 91 перейменований в Маріупольський комерційний технікум.
29 травня 1997 року – Маріупольський комерційний технікум ліквідовано згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 526 і створено Маріупольський технікум Донецького комерційного інституту, як його структурний підрозділ. Входження до структури Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського дало можливість скоординувати спільну діяльність та реалізувати Закони України «Про освіту» та «Про вищу освіту» щодо впровадження ступеневої освіти фахівців за інтегрованими навчальними планами та програмами: «професійний ліцей-коледж-університет» і забезпечити ефективне використання науково-педагогічного персоналу.
30 листопада 1998 року – згідно з постановою Кабінету Міністрів Україні створено Донецький державний університет економіки і торгівлі і технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького державного університету економіки і торгівлі.
20 липня 2000 року – згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1144 Донецькому державному університету присвоєно ім’я вченого Михайла Івановича Туган-Барановського і технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького державного університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського.
21 березня 2007 року – відповідно до наказу Міністра освіти і науки України № 222 «Про оголошення Указу Президента України «Про надання Донецькому державному університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського статусу національного» технікум отримав назву – Маріупольський технікум Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.
25 грудня 2015 року – відповідно до наказу Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського № 174 «Про перейменування структурних підрозділів» Маріупольський технікум ДонНУЕТ перейменовано у Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.
05 лютого 2020 року – згідно з наказом Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського № 26 «Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Університету» Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського перейменовано у Відокремлений структурний підрозділ «Маріупольський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського». Коледж здійснює освітню діяльність відповідно до нормативних і програмних документів МОН України, належить до закладів фахової передвищої освіти з правом підготовки фахових молодших бакалаврів.
До 24 лютого 2022 року для здійснення освітнього процесу на сучасному рівні було обладнано 37 кабінетів, 2 лабораторії, 5 комп’ютерних класів на 60 робочих місць. До послуг студентів бібліотека, читальна, актовий зал, спортивний зал, медпункт, їдальня на 120 місць.
У зв`язку із озброєною агресією росії коледж тимчасово переміщено до м. Кривий Ріг відповідно до наказу МОН України від 20.04.2022 № 354
З 11 квітня 2022 року освітній процес в коледжі відновлено в повному обсязі в дистанційному режимі.
Основними напрямами в організації освітнього процесу є удосконалення його форм та методів, змісту навчання, його орієнтація на відповідність національним та європейським стандартам. Впровадження сучасних напрямів підготовки фахівців, програмне та інформаційне забезпечення, новітні технології навчання – характерні ознаки коледжу.
Навчання в коледжі здійснюється на основі повної загальної середньої освіти (11 класів) та базової середньої освіти (9 класів) на умовах держзамовлення та на умовах контракту (за кошти фізичних та юридичних осіб). Для випускників професійних ліцеїв навчання в коледжі здійснюється на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.
Коледж здійснює підготовку фахових молодших спеціалістів на очній (денній) та заочній формах здобуття освіти за освітньо-професійними програмами:
017 «Фізична культура і спорт», освітньо-професійні програма «Фізична култура і спорт»;
072 «Фінанси, банківська справа та страхування», освітньо-професійна програма «Фінанси і кредит»;
075 «Маркетинг», освітньо-професійна програма «Інтернет-маркетинг»;
076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітньо-професійна програма «Економіка підприємства», освітньо-професійна програма «Економіка підприємства та організація бізнесу», освітньо-професійна програма «Логістика торгівлі та дистрибуції»,освітньо-професійна програма «Товарознавство і комерційна діяльність»;
181 «Харчові технології», освітньо-професійна програма «Технологія харчування»;
241 «Готельно-ресторанна справа», освітньо-професійна програма «Готельно-ресторанна справа».
Колектив коледжу вірний традиціям закладу освіти в підготовці висококваліфікованих фахівців, вихованні гідних членів суспільства. Ми правильно оцінюємо і пам’ятаємо минуле, реально живемо сьогодні, бачимо свої прорахунки і недоліки, чітко визначаємо свої цілі і віримо в майбутнє України.