Заочна форма здобуття освіти
Прийом документів на заочну форму здобуття освіти на основі повної загальної середньої освіти (після 11 класів) – з 2 серпня до 31 серпня 2021 року
На основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника (після професійного ліцею, раніше училища) – з 2 серпня до 31 серпня 2021 року
Повна загальна середня освіта (11 кл.)
На заочну форму здобуття освіти на основі повної загальної середньої освіти вступники подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020, 2021 роках з української мови та літератури, математики, історії України, або іноземної мови або без сертифікатів ЗНО на основі вступних іспитів з української мови та математики;
Освітньо-кваліфікаціний рівень кваліфікованого робітника (випускники професійних ліцеїв, які вступають на здобуття освіти зі скороченим строком навчання)
Для випускників професійних ліцеїв відповідного фаху, які вступають на здобуття освіти за скороченою програмою підготовки проводиться тестування з фахових дисциплін та вступний іспит з української мови.
Вступні екзамени (фахові випробування) на заочну форму здобуття освіти на основі повної загальної середьної освіти здійснюються з 1 вересня до 10 вересня.
Вступні екзамени (фахові випробування) на заочну форму здобуття освіти на основі освітньо кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника здійснюються з 1 вересня до 10 вересня.
НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:
1. Заява на ім’я директора;
2. Документ державного зразка про повну загальну середню освіту (11 кл) і додаток до нього (та їх ксерокопії), документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень і додаток до нього (та їх ксерокопії);
3. 4 фотокартки розміром 3×4 (кольорових без куточка для печатки);
4. Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2018, 2019, 2020, 2021 роках з української мови та літератури, математики, або історії України, або іноземної мови;
5. Копія і оригінал паспорту;
6. Копія довідки про наявність ідентифікаційного коду;
7. Копія свідоцтва про одруження;
8. Копія трудової книжки завірена керівником підприємства (для вступників, які працюють);
9. Копія військового квитка:
10. Папка, конверт 16×22.
Зарахування на здобуття освіти:
на основі повної загальної середньої освіти за кошти фізичних та юридичних осіб – 13 вересня до 12.00;
на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника за державним замовленням – 14 вересня до 12.00;
на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника за кошти фізичних та юридичних осіб – 15 вересня до 12.00.
Кому підходить заочна форма здобуття освіти?
До недавнього часу в суспільстві існував стереотип, про «заочників» як про студентів , які вчаться тільки «заради диплому». Мовляв, знань отримати не прагнуть. Однак в останні роки образ заочника став змінюватися. Особливо – що важливо! – в очах роботодавців. Багато з них кажуть, що звертають більше уваги не на форму здобуття освіти, а на головне – на рівень знань і умінь претендента на посаду. Є таке твердження «навчити не можна – можна навчитися». Іншими словами, навіть у найкращому закладі вищої освіти на очному відділенні можна вчитися так, що після закінчення не залишиться ні знань, ні навичок. А можна так ефективно вчитися заочно, що стати висококласним фахівцем. Насамперед, це залежить від цілеспрямованості студента. Отже, уявлення про заочну форму здобуття освіти змінюється. Зараз заочник – людина, яка усвідомлено вирішила поєднувати роботу з навчанням. Заради чого?
По-перше, заради матеріальної незалежності. У тому числі, іноді людина вступає за контрактом на заочну форму, щоб мати можливість самому заробляти на свою освіту (до речі, вартість такого навчання на тій же спеціальності зазвичай значно дешевше, ніж на очній формі).
Все більше студентів зараз приймають рішення якомога раніше почати працювати за обраною спеціальністю. І дійсно, практичний досвід часто вже не замінити лекціями і семінарами. Студент отримує можливість відразу застосовувати свої знання на практиці.
По-друге, заочна форма навчання пропонує випускникам ліцеїв навчатися за скороченою програмою (за спорідненою спеціальністю). Таким чином студент-заочник матиме змогу не тільки підвищувати свої професійні здібності, а ще зробить це швидше ніж студент очного відділення.
Саме навчання стає більш цілеспрямованим і ефективним: адже під час роботи, студент розуміє, яких знань і вмінь йому бракує для успішної діяльності. А в міру отримання нових знань у коледжі і нового досвіду на практиці мають можливість рухатися кар’єрними сходами.
У підсумку, коли випускники очної форми тільки перший раз влаштовуються на роботу, заочники вже мають стійкі позиції в компанії. Проте потрібно пам’ятати, що такі надбання даються ціною дуже насиченого графіку протягом двох років, коли часу на відпочинок просто не залишається.
До вибору закладу вищої освіти для навчання на заочній формі потрібно підходити так само ретельно, як і у випадку з очним відділенням. Адже заочні відділення є не у всіх вищих навчальних закладах, і не на всіх спеціальностях.
За детальною інформацією звертайтесь за адресою: zv.mk.donnuet@gmail.com