У Маріуполі 9-10 вересня відбувся Симпозіум випускників ССАР 2016 та 2018 років, Програми Державного Департаменту Сполучених Штатів Америки у партнерстві з Університетом штату Флорида у партнерстві з коледжем Санта Фе. Захід був ініційований випускником Програми 2016 року, директором Маріупольського будівельного фахового коледжу – Антоном Білаєм та випускницею Програми 2018 року, директором Відокремленого структурного підрозділу «Маріупольський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського» − Кариною Шерстюковою. Склад делегації був представлений випускниками Програми, керівниками коледжів з різних міст України: Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Дніпра, Миргорода, Одеси, Гусятина, Чернівців, Дніпрорудного, Рубіжного, Івано-Франківська.
Перший офіційний день роботи симпозіуму розпочався зі знайомства з Маріуполем – містом неймовірних подій і дивовижної долі. Члени делегації відвідали екскурсію «Історична прогулянка Маріуполем» від креативного простору «Вежа».
Директором лобістської платформи «Drive Decision», Олександром Гвяздовським, для випускників Програми було проведено тренінг «Лобіювання як інструмент взаємодії з органами влади», який відбувся на базі ВСП «МФК ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського».
Офіційна частина відкриття Симпозіуму проходила у Центі розвитку стартапів 1991 Mariupol. Участь у заході взяли представники Державного департаменту Сполучених штатів Америки, Посольства США в Україні, Університету і коледжу Санта Фе, Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Маріупольської міської та районної ради, Маріупольського міського центру зайнятості.
Другий день роботи Симпозіуму проходив на базі Маріупольського будівельного фахового коледжу за участі представників Маріупольської міської ради та Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації і був присвячений обміну досвідом випускників Програми з директорами закладів фахової передвищої освіти Донецького регіону. Адміністратори коледжів обговорювали проблеми розвитку фахової передвищої освіти в Україні у порівнянні з системою освіти комунальних коледжів США. Результатом плідної праці протягом двох днів стало рішення про створення громадської організації директорів закладів фахової передвищої освіти України.
В останній день перебування у Маріуполі члени делегації мали змогу подивитися на місто з іншого боку під час оглядової екскурсії «Маріуполь. Український форпост».
Висловлюємо щиру вдячність учасникам і поважним гостям заходу. Впевнені, що такі зустрічі сприяють подальшому розвитку співпраці між американськими та українськими колегами, між коледжами України та обміну досвідом у різних напрямках.
